SOURCE Israel – Blog

SOURCE Israel Blog

המלצות לטיולי מים

לרגל חג השבועות חשבנו שיהיה מגניב לשתף אתכם בארבעה מסלולים בישראל ליהנות מהם ולחגוג את היום הזה בכיף – ורצוי שיהיה איזה מקור מים בקרבת מקום, כי מה זה שבועות בלי מים?

עין חרדלית:

עלות: חינם

איך מגיעים? נוסעים על כביש 70 לכיוון צפון ופונים ימינה לכביש 8911. ממשיכים כ-1.7 קילומטר ולאחר מכן פונים ימינה לכביש קצת משובש במסומן בירוק לבן ירוק. ממשיכים לכיוון מתקן מקורות ויורדים לצעידה של 300 מטר.

מכירים את זה שדברים טובים באים במנות קטנות (ממש כמו הילדים)?  אז כזה הוא עין חרדלית.
מדובר במקטע קצר מתוך נחל כזיב, עם מים צלולים וזורמים כל השנה שמתאימים להמון פעילויות: לטייל בערוץ, לעשות פיקניק בחלקת טבע מושלמת או פשוט לשכב במים.
באזור שמקיף את הערוץ וגם בערוץ עצמו תמצאו הרבה צל וקרירות שנותנת תחושת רעננות גם בפעילויות הילדים בנחל.
הערוץ רדוד ברובו שזו הזדמנות מושלמת לילדים לטייל ולהשתכשך בנחל. רק ציידו אותם בסנדל הקלאסי של שורש ליצירת אחיזה מעולה ברגל, כדי שיוכלו ללכת בערוץ בחופשיות כשאתם נהנים מהפיקניק.

בנוסף, גם החניה במקום היא חינם. סתם שתדעו…

בשביל החמישה:

עלות: חינם.

איך מגיעים? נכנסים מכיוון עפולה על כביש 767 לשדמות דבורה. הכניסה לשדמות דבורה תגיע אחרי כפר תבור. לאחר נסיעה של חצי קילומטר על כביש הגישה נגיע לרחוב הראשי של המושב ושם נפנה שמאלה. ממשיכים ברחוב הראשי עוד 800 מטרים וממשיכים בעיקול שמאלה ואז ימינה לדרך העפר. שם תוכלו לראות שילוט – "בשביל החמישה – מעיין שדמות דבורה". המשיכו בעקבות שילוט זה עד למגרש החנייה של המעיין.

המקום נקרא כך לזכרם של חמישה לוחמי בית הספר למכי"ם שנהרגו במהלך צוק איתן.
סביב המעיין ניתן לראות את נופי התבור היפים לצלם כמה תמונות מצחיקות עם הילדים. צורת המעיין היא מחומש והוא מוביל לפלג מים קריר. עומקו מגיע עד כחצי מטר, כך שהוא מותאם לרוב טווח הגילאים של הילדים.
המעיין מוקף בשדות של שדמות דבורה, אז יהיה לכם מעולה לצאת לטיול רגלי עם הילדים בין טבילה לטבילה במי המעיין. ואם הילדים רעבים, יש שולחנות פיקניק בסמוך למים, עם פויקה וכל מה שצריך לפיקניק משובח.

נחל השופט:

עלות: חינם.

איך מגיעים? סעו על כביש 66 מצומת התשבי לכיוון מגידו. פנו ימינה כשישה קילומטרים אחרי הצומת לדרך נוף רמות מנשה. מכאן תראו שילוט לנחל השופט, עד לחניון החרובים, תחילתו של המסלול.

 

מסלול ההליכה הוא מעגלי ואורכו כקילומטר וחצי, כשעה הליכה. הוא יוצא מחניון החרובים. תחילה תגיעו לעין סנין, מעיין נחמד וכייפי לעצירה לא מתוכננת, אם תזדקקו לה. משם המשיכו לאורך הנחל ותיהנו מהצל המזמין שמלווה אתכם, הודות לצמחיה העשירה והעצים הגבוהים לאורך שפת ערוץ הנחל. ואם זה לא מספיק, מחכות לכם עוד הפתעות בהמשך – עם ההתקדמות בדרך תראו מפל קטן ומגניב (אל תשכחו לצלם) ומערות נטיפים שהילדים שלכם ישתגעו עליהם. מקום מדהים עם מים צלולים זורמים כל השנה והרבה אטרקציות של הטבע לילדים – מפלים קטנים, בריכות שכשוך, מערות טיפוס והרבה ירוק מסביב.
קחו למסלול את תיק הפיוז של שורש, כדי שתשתו מספיק.

עין תינה/עין נוטרה:

עלות: חינם

כמו שבטח ניחשתם, שם המקום בא לו מעצי התאנה סביב הערוץ.

איך מגיעים? כשאתם על צומת גדות לכיוון רמת הגולן, פנו שמאלה לכביש 918 כשמימין נמצא אתר ההנצחה "משמר הירדן". ממשיכים בכביש זה עד לשלט המפנה לעין דרדרה. לאחר נסיעה של כשש קילומטר מגיעים לרחבת החניה של המקום.

מכאן מחכה לכם מסלול באורך 800 מטרים, שמתאים גם לילדים, עד לחורשת אקליפטוסים גדולה. כאן הילדים יכולים להיכנס למים ולהשתכשך בהם. העומק המקסימאלי של בריכת השכשוך הוא כ-70 סנטימטר. נהניתם להשתכשך? הטוב ביותר עוד לפנינו וזה דווקא מותאם לכם ההורים: הליכה בתוך המים נגד כיוון הזרם עד שתגיעו למפל מושלם להתרעננות. אל תשכחו לקחת סנדל סטרים של שורש, לאחיזה מושלמת במים ונוחות אופטימלית.

משפחת שורש מאחלת לכם חג שבועות שמח!

מכירים עוד מקומות מתאימים לביקור בשבועות? ספרו לנו בתגובות

 

השאר תגובה