SOURCE Israel – Blog

SOURCE Israel Blog

חוגגים 30 שנה – מסתכלים על העבר ומתכננים את העתיד

אנחנו בשורש חוגגים 30 שנה. 30 שנה של תעשייה כחול לבן וגאווה ישראלית. זה בדיוק הזמן להיזכר מה עברנו ב 30 השנים האחרונות, מאיפה הכל התחיל ואיך הפכנו מחברה קטנה, ממסע של שני אנשים, לאייקון ישראלי, תרבותי, אופנתי.

1989: המוצר הראשון שלנו עולה על המדפים

את הופעת הבכורה שלנו על המדפים אנחנו חייבים לתיק רחצה מתקפל וחדשני לתקופתו, פרי עיצובם של יוקי גיל ודניאל בנוזליו – בני הזוג שהקימו את שורש. התיק שווק ל-3 חנויות המטיילים היחידות שפעלו אז בארץ. מוצר ראשון זה מקפל בתוכו את כול הערכים שהופיעו גם במוצרים הבאים שהוציאה החברה, ערכים שבאים לידי ביטוי היטב במילה שורש שהפכה להיות שם החברה. שם החברה המלא הוא שורש ערכות נוודים ובאנגלית – SOURCE Vagabond Systems

1991: משיקים את סנדל המטיילים הראשון בעולם ורושמים פטנט בינל"א על מערכת רצועות ה-X-Strap

עם הרבה נחישות ויצירתיות, הבאנו לשוק האאוטדור העולמי קטגוריה חדשה – סנדלי מטיילים. פטנט רצועות הסנדל X-Strap הפך עם הזמן לסימן ההיכר של הישראלים המטיילים בחו"ל .

1993: מציגים את היריעה הפולימרית החדשנית Glass-Like™ ואת טכנולוגיית המימיות הגמישות שהופכת אותנו למובילים עולמיים

לאחר תהליך פיתוח מורכב זכינו להיות אחת משתי החברות שהביאו לשוק המטיילים העולמי קטגוריה חדשה – מימיות גמישות Hydration Systems. אין היום לוחם ח"יר או רוכב אופני שטח שלא צמודה לגבו מימיה גמישה כמו זו שהוצגנו לראשונה בתחילת שנות התשעים.

1995: המפעל שלנו עובר מקיבוץ החותרים לטירת הכרמל


כשהמפעל עבר לטירת הכרמל מהמבנה בו ישב בקיבוץ החותרים – התחלנו מ-800 מ"ר במבנה 10 במתחם גב-ים. היום המפעלים שלנו מאכלסים ב 7 בניינים במתחם על שטח 8,000 מ"ר. על גגות המבנים מותקנים פאנלים סולאריים שמייצרים חשמל ירוק.

1.1.2000 – סנדלי שורש נכנסים לקפסולת הזמן הישראלית


דחוסים במיכל מתכת ואפופים בגז אציל הוטמנו סנדלי שורש עמוק באדמה לצד דרכון ישראלי, תנ"ך מלא, סבון נקה 7 וחופן של גרעיני חמניות. אוסף פריטים שמשקף את התרבות הטכנולוגיה ואורח החיים בישראל למען ידעו הדורות הבאים מה היה כאן בשנת 1999.

2005: זוכים במכרז לאספקת מימיות לחיל הנחתים האמריקאי US Marine Corp


במהלך 6 השנים הבאות שורש תספק מעל חצי מליון מימיות 3 ליטר לכול אחד ואחת מחיילי המרינס. זו הייתה הפעם הראשונה שהפעלנו קבלני משנה בחו"ל.
קודם לזכיה ובמהלך המכרז אחת מהמימיות שלנו כיכבה על גבו של חייל מארינס בתמונה היסטורית שצולמה בעיראק, עשר דקות לפני שהופל הפסל המפורסם של סאדם חוסיין

2006: זוכים במכרזים לאספקת תרמילים ומימיות לצה"ל מיד לאחר מלחמת לבנון השנייה והחיילים ממציאים את ה"שלוקר"


במכרז לאספקת 50,000 תרמילים 90 ליטר שהיה אחד הגדולים בעולם מסוגו, השתתפו 16 חברות תרמילים מכול העולם. לגמר הגיעו 4 החברות הטובות בעולם והתרמיל של שורש זכה במקום הראשון. המימיות הגמישות היו פריט חדש בצה"ל והן זכו עד מהרה בפי החיילים לכינוי – "שלוקר". אין ספק שיש לנו את הצבא הטוב ביותר בעולם, גם מבחינת קופירייטינג. במבצע עופרת יצוקה וצוק איתן שני מוצרים אלו שימשו את לוחמי החי"ר של צה"ל בפעילות המבצעית.

2010: מוציאים את ספר המותג ומחליפים לוגו לשורש


"לוגו הלוטוס" הלוגו המקורי שעיצבו דניאל ויוקי בעבודת יד ליווה את שורש במשך 20 שנה אבל אז החלטנו שהגיע הזמן להתרענן ולהתחדש. . המוצרים שלנו נועדו לאנשים שנוגעים בשטח. מוצרים שמצד אחד נמצאים באנטראקציה עם הגוף האנושי ומצד שני באינטראקציה עם הטבע הגדול שמסביב. כך נולד הסלוגן HUMAN.NATURE כאשר הנקודה באמצע היא בעצם אנחנו, נקודה שמנסה גם להזכיר שאנו גם חברה טכנולוגית.

2011: זוכים בפרס "הגלובוס הירוק"


לצד האהבה לטיולים בטבע הגדול התפתח הרצון לשנות את העולם באמצעות מעבר לאנרגיה מתחדשת . כחלק מהאג'נדה הסביבתית-חברתית-כלכלית שלנו אנחנו מקדמים פרוייקטים פורצי דרך בתחום. מפעל שורש היה אחד המפעלים הראשונים בישראל שהקימו תחנת כוח פולטוולטאית על גגות המפעל. הרווחים ממכירת החשמל לחברת חשמל משמשים לרווחת הקהילה של טירת כרמל. . על יוזמה זו, ויוזמות סביבתיות נוספות – זכינו בפרס הגלובוס הירוק לשנת 2011.

2014: זוכים באות הוקרה מהתאחדות התעשיינים על מובילות חברתית וסביבתית


האות ניתן במעמד שר האוצר, יאיר לפיד, על פעילות יוצאת דופן למען הקהילה והסביבה ועל התרומה של מפעל שורש לחברה הישראלית. ע"פ התקנון של החברה 5% מרווחיה מוקצים מדי שנה לטובת הקהילה הקרובה. השכר הכי גבוהה בשורש יכול להיות במונחי נטו מכסימום פי עשרה מהשכר הכי נמוך בשורש. אלו ועוד הן דוגמא לכך ששורש היא חברה עם תפיסת עולם פורצת דרך גם בעשייה החברתית שלה.

2015: זוכים בחוזה רב שנתי לספק את מערכת החייל המתקדמת בעולם- VIRTUS


לאחר הליך תחרותי מול שלוש חברות המיגון הצבאי הגדולות בעולם הכריז משרד הביטחון הבריטי על שורש כזוכה במכרז וחתם עמה על חוזה רב שנתי להצטידות הצבא הבריטי במערכת החייל וירטוס. מדובר במערכת חדשנית ופורצת דרך ראשונה מסוגה בעולם שפותחה בשורש ומיצבה את החברה כמובילה עולמית בתחום. המערכת משפרת את האפקטיביות המבצעית של לוחמי החי"ר ומצילה חיים. שרשרת האספקה של שורש כוללת 20 מפעלים בתשע מדינות ועל פני שלוש יבשות ולמעלה מאלף עובדי ייצור מייצרים אותה מידי יום. בעקבות הזכיה בחוזה הוקמה בשורש החטיבה הצבאית ומפעל הייצור למיגון בליסטי.

2018: סנדלי שורש זוכים בתואר "מוצר הצריכה הכי ישראלי" ואחת מ-70 ההמצאות הישראליות ששינו את העולם


חגיגות ה-70 למדינת ישראל היו בסימן חדשנות ישראלית. משרד הכלכלה בחר את 70 ההמצאות הישראליות הגדולות ביותר וחילק אותן לתשע קטגוריות. לצד וויז, וכיפת ברזל נבחרו גם סנדלי שורש והציבור הישראלי בחר בהם למקום הראשון בקטגוריית מוצרי הצריכה.

2019: חוגגים 30 שנות חדשנות וגאווה ישראלית ומסתכלים קדימה


בשנה זו הקמנו מפעל תפירה אוטומטית, הקמנו מפעל לייצור פלטות מיגון בליסטי, פיתחנו קטגוריה חדשה של מערכת מדי קרב פורצת דרך ופיתחנו קו בקבוקים חדשני לשוק המטיילים. בשנה זו מפעל שורש יהיה המפעל הראשון בישראל ואחד הראשונים בעולם שיוריד את פליטות גזי החממה שלו כתוצאה מייצור, לאפס. כול הפסולת שלנו תהפוך לאנרגיה במקום להתפנות להטמנה ואת האנרגיה שנדרשת למפעל נפיק מהשמש וננתק את המפעל מחברת חשמל.

 

אין שום ספק ש-30 השנים האחרונות היו מסע מיוחד, מרגש ומלא הרפתקאות. למסע הזה יצאו שניים: יוקי ודניאל, אבל מהר מאוד הצטרף אליהם כל עם ישראל. מאז ועד היום ניתנה לנו הזכות לטייל יחד איתכם בכל רחבי הארץ ואין רגע שבו אנחנו לא מודים ומברכים עליה; אחרי הכל, בלעדיכם, כל זה לא היה קורה. לחיי השנים שבדרך!

תגובה אחת

  1. שלומי ב- |

    מרגש מאוד
    משתמש בשנוקל שלכם
    מעולה

השאר תגובה